w w w . l m k - b a b i c e . c z
Archiv roku 2017
Čtvrtek 25.5.2017
Pavel Čeněk úspěšně zalétal své "nového" Pilatuse !
Neděle 28.5.2017        
Po delším čase, kdy nás potápilo vrtkavé jarní počasí, jsme se konečně na letišti sešli v hojnějším počtu! Zejména se vyřádil pan Vlekař Jirka, když se mu sešla pěkná řádka větroňů.
Slet v Babicích 14.-16.7.2017
V tradičním červencovém termínu se uskutečnil již několikátý ročník setkání přátel babického klubu. I přes původní nepříznivou předpověď, kdy nás trochu potrápila chladná a proměnlivá sobota, se nakonec prodloužený víkend  díky pěknému pátku a neděli podařil. Na setkání bylo provedeno několik úspěšných záletů nových modelů, zejména Jindra Stejskal záletal nový model Landes-Derouin pro letošní  Retroplane ve Vauville, Bowlus Baby Albatros, náš člen Pavel Kocourek nového Yaka-55 a Standa Hovorka ASW-20. Nádhernou třímotorovou maketu Stinson A-1  předvel Max Merckenschlager z bavorského Pockingu. Dík všem účastníkům panovala v průběhu celého setkání více než přátelská atmosféra, pohoda a příjemné polétání !     (rf)
Jindra a Landes-Derouin (1922)
Stinson A-1
ASW-20 Standy Hovorky
Pavel Kocourek a Yak 55, 33% (16,5kg, motor FM140)
Mistrovství ČR v kategorii RCA v sobotu 16.září 2017
Doletná II 21.října 2017
Po prvním termínu doletné 8.10., kerou poznamenalo chladné a větrné počasí, jsme se nakonec sešli v hojnějším počtu v druhém termínu. Navzdory nejisté předpovědi, počasí nakonec přálo a  setkání se vydařilo. Bohužel ne všichni měli bezproblémové polétání. V zápalu boje o využití termicky příznivých podmínek, došlo ke kolizi dvou větroňů Galánky a Laminára. Nakonec dík  kvalitám Galánky  a hlavně umu pilotáže se dostal Vlasta Žatecký s modelem bezpečně na plochu. Naštěstí Laminár vyvázl s drobným poškozením. Doletnou spestřil J.Konvička se svým větším "modelem",  Rackem PB-4, vypadá a i létá nádherně.
V příští sezóně na shledanou.  (rf)
Šestimetrová Galánka s amputovanou 1/4 křídla.
Společné foto z doletné 8.10.17
Mistrovství RCA 2017 poznamenalo deštivé počasí, avšak závodníci úspěšně bojovali až do konce. Na prvních místech se umístili Milan Valenta, Václav Řípa, Jan Plevný a na čtvrtém místě náš Jarda Malec,  Gratulujeme !  (rf)
Silvestr 2017