w w w . l m k - b a b i c e . c z
Archiv roku 2016
První létání 27.03.16
Setkání na letišti o jarní a rovněž velikonoční neděli. Martin Košař úspěšně zalétal novou Extru 330 SC s rozpětím 1660 mm.
Fotky zde
ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2016 , 30.04.2016

 Letošní "Babické" zahájení sezóny se protáhlo až na konec dubna, na samotné čarodejnice a vyplatilo se to !  Především po chladných jarních dnech nám velmi přálo slunečné počasí, hojná účast modelářů a hlavně zahájení bylo úspěšné pro zálety  nových modelů našich kamarádů.
Jirka Dovalil zalétal model polského větroně PWS 101  v měřítku 1:3. Zálet tohoto modelu se povedl na jedničku, nádherně létal a zejména pak potvrdil velkou klouzavost. Druhým skvělým záletem byl rovněž větroň a to Jindry Stejskala Grunau Baby II. Za kniplem  se s Jindrou střídali Vaškové Kolářové a Babyna se majestátně nosila v termice. Pavel Švec nám přivezel zatím jen ukázat nový unikátní model připravovaného větroně Blaník L23NG.
   S potěšením jsme také přivítali dva nové členy do našich řad. Snad je jen škoda, že bylo zachyceno málo fotek, které jsou k nahlédnutí ve
fotogalerii.
(rf)
Doplněno pěkné video ze zahájení
na kanalu Youtube.
"Slet v Babicích" 2016 , 9.-10.7.
 Již tradiční setkání kamarádů modelářů v Babicích proběhlo druhý červencový víkend a to při opravdu letním počasí. Vše proběhlo v přátelské pohodě, bez vážných nehod a létalo se až do pozdních večerních hodin. Díky všem za účast a v Babicích opět na brzkou viděnou.
                                       Fotky k nahlédnuté
zde. (Foto: M.Kusbach)
                                       Fotky Radka Helmera
Plánská Lodna , 27.8.2016
Poslední srpnový víkend jsme strávili na setkání u kamarádů z Aeroklubu Planá u ČB. Tato akce je již po několikáté nejen plna pohodvého létání, ale i kulinářské speciality tzv. Plánské Lodny ! Sobotnímu létání počasí přálo, byť za tropický teplot  tak odpolední termika větroňáře uspokojila a prakticky se létalo do úplného soumraku. Zážitkem nejen pro piloty byl úspěšný pokus o čtyřvlek pod taktovkou Vaška Koláře, také pěkná pilotáž proudového modelu L-39  Filipa Vazače. Důkazem zmíněného čtyřvleku je  krátké video na odkazu níže. Tímto do Plané děkujeme za příjemnou sobotu a rovněž dík za opět krásné fotky p. Kusbachovi, odkaz zde.
Na kanálu Youtube jsou přidána další videa, dále krásné video Blaníka Luboše Černého z letiště v  Soběslavi a z Babic na odkazu zde
Zálet nového modelu , 25.9.2016
Tak po delším čase se náš klub může pochlubit novým přírůstkem a to krásný modelem větroně Pilatus B4 Martina Švarce. Zálet byl proveden o čtvrté zářijové neděli za příjemného počasí.
Babická  doletná, 22.10.2016
Předpověď počasí na ohlášený sobotní termín byla do poslední chvíle nejistá. Ranní teplotu 3°C zmírňoval trochu sluneční svit avšak odpoledne se obloha zatáhla, naštěstí bez deště. I přesto byla účast modelářů hojná a celý den byl rušný provoz až do setmění. Nebýt nešťastné náhody Jirky s maketou větroně, kdy zaseknuté lano způsobilo narušení funkce výškovky, nedošlo k horší havárii. Z průběhu dne byla pořízena zajímavá videa z dronu a jsou i některá na našem kanálu Youtube k zhlédnutí. Všem vřelý dík za účast a v příští sezóně na shledanou !
 
Klubové fotky
 
Fotky R.Helmera                                                                                              (rf)
PF 2017
Silvestr , 31.12.2016                  Všem členům a  kamarádům úspěšný nový rok 2017 !