23.10.2013  Stěhování letiště
Již došlo na přestěhování nebo snad jen přesunutí, naší letištní buňky k nové letištní ploše. Na fotce vlevo je vidět příprava posazení na nové místo. Zároveň jsme byli nuceni strhnout i náš přístřešek, avšak na jaře nás bude čekat výstavba nového a lepšího. Brigádníků se sešlo dost, tak vše bezproblémů a rychle proběhlo. Díky všem


Foto z akce zachytil nám Karel Kůs ->
w w w . l m k - b a b i c e . c z
09.03.2014  Start do nové sezóny

Počasí přeje více než je na konec  zimy obvyklé a tak nás vytáhlo k prvnímu většímu společnému setkání, létání v novém roce a na nové ploše. Na obrázku vpravo se můžete podívat na záznam z GPS senzoru. Jde o šestici vleků za sebou, vlečná Bolkow
Fotky v galerii ->
14.03.2014 "Pátečníci"
Setkání na letišti za krásného předjarního počasí. Fotografie a zajímavá videa ke zhlédnutí na našich odkazech.
12.04.2014 Zahájení sezóny
S radostí informujeme o společném zahájení letošní modelářské sezóny v Babicích. Počasí i přes různé a nejisté předpovědi bylo nakonec vydařené, byť v  odpoledních hodinách nás zastihla krátká přeháňka. Jako obvykle k nám přijela řada modelářů - kamarádů a vše proběhlo bez nehod a hlavně v přátelské pohodě.
Fotky jsou na následujích odkazech a rovněž krátké video na Youtube:
- fotky
Radka Helmera
- fotky klubu na G+

- fotky
M.Kusbacha
Zálet nového modelu_25.5.14
Počasí přálo tomu, že náš kolega Míra Pikart  se konečně odhodlal a zalétl dlouho připravovaného Swifta v rozpětí 5,5 m. Létá skvěle ! Informace o modelu budou v sekci záložky.
Video na youtube a fotky k nahlédnutí zde->
Další zálet nového modelu, Fauvel_19.6.14
Gunther Proft už netrpělivostí nemohl vydržet a ve čtvrtek 19.6. byl proveden zálet jeho dlouho připravovaného samokřídla Fauvel. I přes velmi větrné počasí, byl uskutečněn první let pilotovaný Vaškem Kolářem ml a Vlečnou pilotoval náš předseda Jirka. Záznam ze záletu na kanálu Youtube a pár snímků  na G+
Aktualizace 23.7.2014
Po delší odmlce, za kterou se omlouvám, si dovolím informovat o proběhnutých akcích. Nejprve k našemu "Sletu v Babicích", který se nakonec nekonal a tak naši kamarádi modeláři uspořádali setkání na počest Babického klubu v Lipencích u Prahy, zacož srdečně děkujeme a přikládáme odkaz na fotky Radka Helmera kde je patrné, že bylo hodně k vidění. Dále do galerie na G+ jsou přidány fotky z červencové neděle, kde pokračoval zálet Güntherovo Fauvela a nového motráku Pavla Čeňka.
Kompletní fotky jsou na G+ a pro zpestření jsem ponechal i pár fotek demonstrující krásy tohoto francouzkého kraje. Robert
   No a do třetice si dovolím publikovat fotky z mé návštěvy Retroplane ve Francii. Akce byla vydařená a přátelská. Bylo k vidění hodně zajímavých modelů a letové podmínky byly chvílema bojové ..., což dokládají i videa na Youtube. (na videu je Akela Františka Popa a asistuje Laco Vašek)
Svatováclavská neděle 28.9.2014
   Nástup babího léta dal tomu, že babičtí modeláři neváhali a vyrazali v neděli v hojném počtu do vzduchu. Pár fotek zachyceno v naší galerii. Kuriozitou dne byla ztráta dvou vlečných lan během třech aerovleků a tomu je tak,  když se přepínaj jiné páčky než by měly ... , nakonec to zachránil kolega Pavel Čeněk, kterýž to měl ve své výbavě dostatečnou zásobu.
Naši pracanti v plném nasazení aneb brigáda 2014 !
   V sobotu 11.10. proběhla brigáda na našem letišti, při kterém se všichni zúčastnění činili a výsledekem je zejména nový přístřešek před naší buňkou, nové nátěry a generální úklid. Fotky z průběhu brigády jsou v galerii. Velké poděkování patří všem co dali ruce k dílu a zejména opět velký dík předsedovi Jiřímu, za přípravu a organizaci práce !
18.10. 2014 - D O L E T N Á !
Sezóna utekla jako voda a vyvrcholila ve velmi vydařenou tradiční akci na našem letišti. Počasí nám bylo  nakloněno a tak po deštivém pátku přišlo perfektní letové počasí. Snad jedinou chybičkou na jeho kráse, bylo větší množství vody na ploše právě z pátka,což trochu komplikovalo pohyb modelů i účastníků. Celý sobotní den byl velmi rušný.Už od rána sjíždějící se  účestníci přiváželi spoustu doborot, až byly všechny stoly v obležení a celý den voněla cmunda naší pani Drexlerové. Létalo se do soumraku a nebýt jednoho kolegy, kterému bohužel model sešel na chvíli  z očí, byl by den bez vážnějších nehod. Zpetřením dne, bylo po úspěšném dvojvleku i provedený trojvlek a předvedením nového modelu "Robin" kamarádů z LMK Planá u ČB. No a nakonec se i divočáci přiběhli podívat !
Zdravice našemu předsedovi za nepřekonatelné zásluhy o náš klub !
- klubové fotky

- krásné foto Radka Helmera
Archiv roku 2014