14.dubna 2013 - první jarní létání

Tak konečně po vleklém odchodu zimy, ve znamení chladných a mokrých dnů, bylo modelářům dopřáno se opět společně sejít na letišti a vstoupit do nové sezóny. Počasí přálo, nálada byla pohodová akorát jeden člen zklamal .. (bude se snažit to napravit).

Fotky
ZDE
18.dubna 2013 - Bolkow 208 zalétán !

Příjemný, téměř letní den připadl na "do vzduchu" narození  nového modelu Bolkow 208 Junior, R. Fišera. Provedeny byly pouze dva lety a to díky nervovému vyčerpání, které doprovázela radost z toho, že lítá !
Fotky k nahlédnutí  
ZDE
Zahájení sezóny 1.5.2013

 Navzdory nepříliš optimistické předpovědi počasí, se nakonec prvomájový a náš zahajovací den vydařil. Opět se pekla cmunda, debatovalo a každý účastník si k uspokojení zalétal. Účast zpestřil p. Kropáček se svým již stařičkým, avšak stále obdivuhodným "Ansaldem".
 Zároveň model  "Bolkow" provedl svůj první úspěšný vlek a to modelu větroně  ASK-21 pana Zdeňka Drexlera, který zcela bez váhání tuto výzvu přijal !

Fotky
ZDE
12.6.2013 - LAK 19

 Se zpožděním oznamujeme a zároveň gratulujeme, že náš kolega Pavel Švec dne 7.6. úspěšně zalétal svůj nový model větroně LAK 19 v Babicích. Krátké video ze záletu je na našem kanálu Youtube. Model je v měřítku 1:2,25, s rozpětím 8 m a váží neuvěřitelných 14 kg.

7.7.2013  setkání modelů větroňů na Plané 22.6.2013 - Přidán odkaz na fotky v galerii
13.-14.7.2013  TRADIČNÍ SETKÁNÍ V BABICÍCH

Jako v loňském roce tak i letos, byl náš "letecký den" pojat jako přátelské setkání modelářů a byl obzvláště  vydařený. Počasí přálo, hojná účast modelářů a kamarádů, jídla, pití a cmudy dostatek. Všichni byli ohleduplní, takže vše proběhlo bez vážných havárií a každý kdo si přivezl model si dostatečně zalétal ! Vedle vůně cmundy od paní Drexlerové, jako vždy letiště opanovala přátelská atmosféra. Letu zdar !
Odkazy:
- klubové fotky
ZDE; fotky pana Kusbacha ZDE; fotky Radka Helmera ZDE
- pěkně zpracované video Dana Kopála
ZDE
AVIA BH 3 - nový Babický model
První červencový víkend byl zalétán nový model a to z dílny "týmu KOLÁŘŮ", překrásně létající AVIE poháněná čtyřtaktním pětiválcem MOKI.
Po delší odmlce našeho internetového zpravodajství přinášíme již koněčně informaci,  i po již hutně proběhnutvších diskuzích na vzkazové nástěnce, o zahájení prací úprav nové letištní plochy. Tato se nachází  několik desítek metrů západně od doposavadní . Jak již uvedeno, práce  byly  započaty a náš  předseda očekává, že především  statná frakce klubu přiloží ruce a nohy k dílu - sledujme tedy jeho operativní pokyny !
Zároveň informujeme o plánované slavnostní doletné a to v sobotu 21.9.2013, začátek v dopoledních hodinách.
O průběhu přeměny našeho letiště budeme průběžně informovat a pár fotek z rize pracovní atmosféry nám již zachytil Martin Košař
ZDE
Brigáda na nové ploše a náš úderný  tandem v akci ! Jak jim  to spolu pěkně klape ....
DOLETNÁ 2013, 21.-22.9.2013
Halo, Halo, tak konečně podávám zprávu o  letošní xx-té doletné konané v Babicích a nyní i naposledy na staré modelářské ploše. Počasí nás poněkud zkoušelo, avšak nakonec díky hezké neděli se doletná rozložila do celého víkendu. Sobota byla zamračená a větrnější, ale nezmokli jsme a létalo se dost. Atmosféra byla příjemná, kamarádská a sešlo se jak dost modelářů tak  i móóóc dobrot obléhalo naše stoly. No a příště ?... se sejdeme na novém !

Hezky doletnou na fotografiích  zachytil tentokráte  
Pavel Kouřil  a Míra Čáp.
Děkujeme
i tento model skvěle létal  ....
ROZLUČKA S PLOCHOU ANEB DRUHÁ DOLETNÁ 19.10.2013
   Dvě doletné za sebou obvykle nebývají, avšak ta první byla tak zvaně na jistotu a ta druhá byla již opravdu poslední a především  rozlučková s naší "starou" dobrou plochou. Co nás těší, že přijelo  opravdu hodně kamarádů modelářů a vydařilo se nám i v celku počasí, sice poněkud profukoval chladnější vítr, ale  to vůbec nenarušilo hojnému létání a skvělé atmosféře až do soumraku.
Všem účastníkům děkujeme
Klubové fotky ->

Fotky Radka Helmera
A takto se  u nás  obvykle  žádá o vlekání, holt  náš pan mistr Vlekař se cení.
BUDOVÁNÍ NOVÉHO LETIŠTĚ !!!
23.10.2013  STĚHOVÁNÍ LETIŠTĚ
Již došlo na přestěhování nebo snad jen přesunutí, naší letištní buňky k nové letištní ploše. Na fotce vlevo je vidět příprava posazení na nové místo. Zároveň jsme byli nuceni strhnout i náš přístřešek, avšak na jaře nás bude čekat výstavba nového a lepšího. Brigádníků se sešlo dost, tak vše bezproblémů a rychle proběhlo. Díky všem


Foto z akce zachytil nám Karel Kůs ->
Archiv roku 2013
Archiv roku 2013
w w w . l m k - b a b i c e . c z