w w w . l m k - b a b i c e . c z
Silvestr 2011 !
Společné oslavení ukončení roku na letišti  a s přáním štěstí a zdraví do roku nového! Fotky  zde
19.01.12 Aktualizace webu !
- přidán blok krátkých vzkazů, do kterých můžete psát vzkazy členům a kamarádům, třeba kdo a jak bude na letišti atd ...
- zprávy z roku 2011 přesunuty do archivu 2011 ( na liště vlevo ).
- aktualizace v sekci  modely (Waco, Z 24 Krajánek)
03.03.2012   Létání o krásné zimní sobotě !
První společné létání v tomto roce, sice ještě zimní, ale počasí bylo již příjemně jarní. Další fotky v galerii
- LMK Babice (uživatelský kanál: lmkbabice) je na
www.youtube.com !, ZDE je možné zhlédnout videa z Babic
- aktualizace v sekci  "O klubu"
17.03.2012  Zahájení sezóny !
V sobotu proběhlo setkání na letišti a navštívili nás také přátelé větroňáři z Prahy, pánové Vlasta Žatecký a Ladislav Nádeník. Počasí bylo více než nádherné a pro všechny to byl  příjemně strávený den v pohodovém a přátelském duchu. Tak snad nám tento úspěšný start vydrží po celou nadcházející sezónu 2012.  
Fotky naleznete
ZDE.
Na Youtube jsou přidány dvě videa natočená z modelu,
kde je pohled na letiště a jeho krásné okolí:
Video 1:
http://www.youtube.com/watch?v=3mmpHhWpjuc
Video 2:
http://www.youtube.com/watch?v=xSj4-rVDXv0

24.03.2012  
V sobotu byla vyzkoušena alternativní dráha orientována severovýchodně, bohužel v nastalém zmatku se provoz neobešel bez potíží.
               V podvečerních hodinách náš člen, pan
Günther Proft nalétal se svým "Schleicher  K-8" úctyhodný výkon,v trvání letu 57 min završený precizním přistáním. Gratulujeme !

Na "Babický" kanál
www.youtube.com přidáno další video.
Pocking, 28.4.12 Německo
Větroňáři našeho klubu navštívli setkání větroňů v bavorském Pocikngu. Jmenovitě se zúčastnili Jirka Zimmerhansl, Václavové Kolářové, Míra Pikart, Hubert Čurda, Pavel Čeněk, Günther Proft a Robert Fišer. Početnou  výpravu doplňili také další modeláři z Čech, například Jindra Stejskal, pánové Helmerové a Zdeněk Hůlka. Počasí bylo na toto období více než letní, ale  foukal silnější boční vítr, který ztěžoval především přistávání. Celkem zde byla téměř čtyřicítka větroňů a deset motorových modelů jako vlečné. Program, byl myslím pro všechny zpestřen nádherným Fafnirem o rozpětí 9,5 m Jindry Stejskala, pilotovaný střídavě pány Koláři a vystopupením proudového modelu Aermacchi pana Z. Hůlky. Celá akce byla pohodová, bez vážnějších problémů a snad si to všichni zúčastnění užili. Poděkování za pozvání  patří také zástupcům klubu v Pockingu.
- Fotky z akce
ZDE, Videa na kanálu "lmkbabice": Fafnir 1, Fafnir 2, Aermacchi 1, Aermacchi 2
- Další fotky
Radka Helmera z LMK Zdice
Úterní létání, 8.05.2012
V Babicích byl zalétán nový přírůstek našeho člena Aleše Marhouna, jeho krásná polomaketa proudového letadla L-29 Delfín. Model létá nádherně a velmi realisticky, je poháněn modelářskou turbínou TJ 20 o síle 220 N, českého výrobce PBS Velká Bíteš.
Informace o modelu také v záložce
Modely.
Fotky z létání ve fotogalerii, videa ze záletu na Youtube
"Zálety", 17.06.12
V neděli byly zalétnuty tři nové přírůstky. Nádherná polomaketa větroně Pilatus v měřítku 1:3 Pavla Čeňka, rekonstruovaná Minimoa Huberta Čurdy a model větroně Hütter H 17 Zdeňka Drexlera. Zálety proběhly úspěšně, bohužel nás v průběhu odpoledne zasáhla smutná událost.
Foto
ZDE
Víkendové setkání v Babicích, 24.06.12
S potěšením jsme o víkendu přivítali partu přátel modelářů, kteří sice původně mířili na jinou akci, ale nakonec strávili krásný, příjemně letní víkend v Babicích. Za zmínku stojí předvedení  nádherně létajícího proudového modelu, Albatrose L-39 Zdeňka Hůlky a početní velikáni z dílny "Krále větroňářů" Jindřicha Stejskala. Ten  zde také zalétal svůj nový model v měřítku 1:3 MAK-15, avšak bohužel při třetím letu došlo zřejmě  k závadě na řízení a model vážně havaroval.
Foto
ZDE nebo také fotky Radka Helmera
Slet v Babicích, 14.7.2012
Letošní akce "Slet v Babicích" která byla setkáním modelářů u nás na letišti a jakousi náhradou za zrušený letecký den, byla spíše ve znamení aprílového počasí a kvůli přeháňkám se střídavě opouštěla dráha a modely shovávaly pod plachty. Naštěstí v pátek a i v sobotu večer se alespoň trochu situace zklidnila a dalo se příjemně létat. Vše proběhlo v přátelském poklidu, diskutovalo se a celkově účast modelářů byla poměrně hojná. Na závěr slovy jednoho účastníka "i kdyby vše stálo za h..., tak na tu vaší cmundu se vyplatí přijet", čímž vřelé poděkování patří paní Drexlerové za skvělý servis. Fotky ZDE
Doplněno: fotky pana Kusbacha ZDE
NOVÁ VLEČNÁ ! , 22.07.2012
Jak již avizoval náš předseda, Jirka Zimmerhansl, v pátek zalétnul svou "novou" vlečnou. Model je prakticky stejný jako předcházející vlečná, avšak zmenšen na rozpětí 2,8 m, s hmotností 19 kg a je poháněná opět motorem ZDZ 210 ccm. Létá skvěle a oproti staré vlečné disponuje opravdu silným přebytkem výkonu,
takže časy vlekání snížíme na polovinu :). Tak ať dlouho létá !
Zářijová neděle, 16.09.2012
O krásné zářijové neděli se sešlo v Babicích nejen hodně modelů i "velkých" k příjemnému létání, ale  také  hodně buchet ke kávě ! Fotky ZDE
Strakonice - Letecký den , 08.09.2012
Skupina našich modelářů byla pozvána na vystoupení na leteckém dnu ve Strakonicích. Pár fotek ke shlédnutí ZDE.
   V sobotu proběhlo tradiční společné ukončení sezóny. V dopoledních hodinách nás trochu trápilo mlhavé inverzní počasí, avšak po obědě bylo již příjemně a slunečno. Modelářů přijelo překvapivě hodně, domácí, přespolní i zahraniční. Všichni si snad příjemně zalétali a opět také pochutnali na cmundě paní Drexlerové.
   Všem návštěvníkům děkujeme do další sezóny hodně zdaru, modelářsky plodnou zimní sezónu a v příštím roce na zahájení na shledanou !
Fotky
ZDE , fotky Radka Helmera ZDE,
fotky pana Kusbacha ZDE
20.10.2012
SILVESTR  2 0 1 2
Snad až příliš přívětivé počasí přálo a vylákalo nejen naše modeláře k polétání, ale především k přátelské oslavě posledního dne v tomto roce a přicházejícího nového roku. Stoly opět odolávaly tíze dobrého jídla, bouda hojnému počtu účastníků a i letištní provoz byl rušný.  Celé setkání proběhlo v poklidu a v přátelském duchu. Dědečka, který se bohužel nemohl zúčastnit, srdečně zdravíme !

Fotky k nahlédnutí
ZDE
Archiv roku 2012